Monday, 18 Ιανουαρίου 2021 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών
Παρακαλούμε τους σπουδαστές της Σχολής μας που ενδιαφέρονται για την εκπόνηση Πρακτικής ¶σκησης στο τρέχον ακαδημαϊκό έτος να εγγραφούν μετά το πέρας της εξεταστικής περιόδου στο θερινό μάθημα της Πρακτικής ¶σκησης.

Η εγγραφή στο μάθημα είναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ για να προχωρήσουν όλες οι σχετικές διαδικασίες. Όσοι σπουδαστές μας έχουν ήδη εγγραφεί στο μάθημα της Πρακτικής ¶σκησης του χειμερινού εξαμήνου, δεν χρειάζεται να εγγραφούν και πάλι στο μάθημα, παρακαλούμε όμως να παρακολουθούν τις ανακοινώσεις στη σελίδα του μαθήματος στο MyCourses.
Όσοι Υποψήφιοι Διδάκτορες της Σχολής Ναυπηγών Μηχανικών του ΕΜΠ ενδιαφέρονται να παράσχουν επικουρικό διδακτικό έργο, κατά το εαρινό εξάμηνο του ακαδημαϊκού έτους 2020 - 2021, καλούνται να υποβάλουν, σύμφωνα με τις προϋποθέσεις της σχετικής πρόσκλησης, αίτηση μαζί με όλα τα σχετικά δικαιολογητικά από τη Δευτέρα 18/1/2021 έως και την Παρασκευή 22/01/2021 και ώρες 11:00 - 13:00, στη Γραμματεία του αντίστοιχου Τομέα.

Βρείτε εδώ την αίτηση

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2021 ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2020-2021

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα

Thursday, 14 Ιανουαρίου 2021 - Ανακοινώσεις Μεταπτυχιακών
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - Υδροδυναμική και Αεροδυναμική Ιστιοπλοϊκών Σκαφών

Η εξέταση στο μάθημα "Υδροδυναμική και Αεροδυναμική Ιστιοπλοϊκών Σκαφών" θα δοθεί στις 22 Φεβρουαρίου 2021 στις 16:00.

Από τη Γραμματεία
ΔΙΑΤΜΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ «ΝΑΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΡΩΤΟΥ & ΤΡΙΤΟΥ (1ου & 3ου) ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2020-21

ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ

Βρείτε εδώ τo πρόγραμμα

Wednesday, 13 Ιανουαρίου 2021 - Ανακοινώσεις Μεταπτυχιακών
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ - Υδροστατική και Ευστάθεια Πλοίου

Η γραπτή εξέταση στο προπτυχιακό μάθημα "Υδροστατική και Ευστάθεια Πλοίου" θα δοθεί μόνο για τους μεταπτυχιακούς φοιτητές στις 18 Ιανουαρίου 2021 στις 8:00 με 12:00.

Η προφορική εξέταση του ιδίου μαθήματος παραμένει στις 8/2/2021, 8:00 με 18:00. Ειδικότερο πρόγραμμα για την προφορική εξέταση θα αναρτηθεί με νεώτερη ανακοίνωση.

Από τη Γραμματεία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΠΡΩΤΟΥ & ΤΡΙΤΟΥ (1ου & 3ου) ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΣ 2020-21

Βρείτε εδώ τo πρόγραμμα

Σεμινάριο εξοικείωσης φοιτητών σε τηλε-εξετάσεις με τα MS-Teams & MS-Forms, 15/1/2021, 17:00

Βρείτε εδώ την ανακοίνωση

o ΕΛΚΕΘΕ διοργανώνει διήμερη διαδικτυακή εκδήλωση ενημέρωσης και συνεργασίας για τη βιώσιμη ανάπτυξη της θαλάσσιας οικονομίας στην Ελλάδα, στις 11 και 12 Ιανουαρίου 2021. Η εκδήλωση πραγματοποιείται στο πλαίσιο δράσεων των έργων MISTRAL (Interreg MED) και BLUEMED CSA #Horizon20200).

Κατά την πρώτη μέρα θα παρουσιαστούν οι «Προτεραιότητες και προκλήσεις στην ανάπτυξη της θαλάσσιας οικονομίας στην Ελλάδα», με στόχο την ενίσχυση των σχεδίων έρευνας, ανάπτυξης και καινοτομίας στους τομείς προτεραιότητας της Στρατηγικής «Γαλάζια Ανάπτυξη».

Για περισσότερες πληροφορίες ακολουθήστε το σύνδεσμο: HCMR Hellenic Centre for Marine Research | ΕΛΚΕΘΕ: Διήμερη διαδικτυακή εκδήλωση ενημέρωσης και συνεργασίας για τη βιώσιμη ανάπτυξη της θαλάσσιας οικονομίας στην Ελλάδα, τη Δευτέρα 11 και την Τρίτη 12 Ιανουαρίου 2021

Tuesday, 05 Ιανουαρίου 2021 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Σας ενημερώνουμε πως έγινε αλλαγή στη εξέταση του μαθήματος «Αντοχή Πλοίου».

Το μάθημα θα εξεταστεί την Τρίτη 19 Ιανουαρίου 2021, αντί για την Παρασκευή 22 Ιανουαρίου 2021.

Ζωγράφου, 5 Ιανουαρίου 2021

Από τη Γραμματεία.