Thursday, 23 Μαίου 2019 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών
Το ωράριο του εργαστηρίου για την εκλογική περίοδο περιόδο θα είναι το παρακάτω: Παρασκευή 24/5 9.30-15.30 και Δευτέρα 27/5 9.30-15.30 Από την Τρίτη 28/5 το εργαστήριο επανέρχεται στο κανονικό του ωράριο.
Thursday, 23 Μαίου 2019 - Γενικές Ανακοινώσεις
Ενημερώνονται οι φοιτητές που ενδιαφέρονται να μετάσχουν στο RTG Open House που θα πραγματοποιηθεί στην εταιρεία Laskaridis Shipping Co Ltd (Ξενίας 5 & Χαριλάου Τρικούπη, Κηφισιά) την Τετάρτη 29 Μαΐου 2019, ότι η ώρα έναρξης μετατίθεται από 11:30 στις 15:30.
Thursday, 23 Μαίου 2019 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Ανακοινώνεται στους φοιτητές, οι οποίοι ενδιαφέρονται να εξεταστούν στο μάθημα «Αριθμητική Ανάλυση ΙΙ», επιλογή του 8ου εξαμήνου, πως η εξέταση θα γίνει κατόπιν συνεννόησης με τον Διδάσκοντα κ. Β. Κοκκίνη. E.mail : bkok@math.ntua.gr Τηλέφωνο : 210. 772 1700.

«Υποτροφίες της ιταλικής κυβέρνησης για σπουδές στην Ιταλία» Διά του παρόντος ανακοινώνεται ότι για το ακαδημαϊκό έτος 2019-2020 η Ιταλική κυβέρνηση χορηγεί υποτροφίες για σπουδές στην Ιταλία, οι οποίες απευθύνονται σε αλλοδαπούς υπηκόους και σε Ιταλούς πολίτες που διαμένουν στο εξωτερικό. Για το ακαδ. έτος 2019-20 θα χορηγηθούν σε Έλληνες φοιτητές υποτροφίες συνολικής διάρκειας 27 μηνών προς 900 ευρώ μηνιαίως. Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέχρι τις 14:00 (ώρα Ιταλίας) της 30ης Μαΐου 2019. Σχετικές πληροφορίες μπορούν να βρουν οι ενδιαφερόμενοι στη συνημμένη Πρόσκληση ενδιαφέροντος (CALL FOR APPLICATIONS), διαθέσιμη επίσης στο https://studyinitaly.esteri.it .

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα την ανακοίνωση

Βρείτε εδώ την πρόσκληση

Πρόγραμμα εξετάσεων Ιουνίου του ΔΠΜΣ «Ναυτική και Θαλάσσια Τεχνολογία»

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα

Tuesday, 21 Μαίου 2019 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Ανακοινώνεται από τη Σχολή ότι την Παρασκευή 24 Μαΐου, τη Δευτέρα 27 Μαΐου, καθώς και την Παρασκευή 31 Μαΐου 2019, δεν θα γίνουν μαθήματα, λόγω των εκλογών. Οι προγραμματισμένες εξετάσεις της Δευτέρας 3 Ιουνίου θα μετατεθούν εντός της προγραμματισμένης περιόδου εξετάσεων Ιουνίου.Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση.

Tuesday, 21 Μαίου 2019 - Γενικές Ανακοινώσεις

Tρεις Υποτροφίες της HELMEPA μεταπτυχιακών σπουδών Master?s στην Ελλάδα ή σε χώρα μέλος της Ευρωπαϊκής Ένωσης, ύψους ?15.000 η κάθε μία, οι οποίες κατανέμονται ως εξής:

? Ναυτιλιακές σπουδές, στη μνήμη του Γιώργου Π. Λιβανού, Ιδρυτή της HELMEPA

? Περιβαλλοντικές επιστήμες, στη μνήμη του Καπετάν Βασίλη Κ. Κωνσταντακόπουλου, Επίτιμου Προέδρου της HELMEPA

? Ναυπηγική - Θαλάσσια Μηχανική και Τεχνολογία, στη μνήμη του Σταύρου Νταϊφά, Ιδρυτικού Μέλους της HELMEPA.

Αιτήσεις υποψηφίων μέχρι τις 10 Ιουνίου!

Διά του παρόντος ανακοινώνεται η έναρξη κατά το ακαδ. έτος 2019-2020 μεταπτυχιακού προγράμματος στον τομέα των ευφυών συστημάτων κρίσιμων υποδομών, το οποίο προσφέρει το Τμήμα Μηχανικών Ηλεκτρονικών Υπολογιστών Πανεπιστημίου Κύπρου σε συνεργασία με το Κέντρο Αριστείας στην Έρευνα και Καινοτομία (KIOS) και το Imperial College London. Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά μέχρι την 1η Ιουλίου τ.έ. στο http://applications.ucy.ac.cy/postgraduate appl/MNG USER enlogin frm . Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα και τις υποτροφίες είναι διαθέσιμες στο www.msccis.ucy.ac.cy και στο συνημμένο αρχείο.

Βρείτε εδώ την νακοίνωση