Wednesday, 15 Ιανουαρίου 2020 - Ανακοινώσεις Μεταπτυχιακών

Βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο σημαντικά σημεία που αφορούν στον κανονισμό ΔΠΜΣ

Wednesday, 15 Ιανουαρίου 2020 - Γενικές Ανακοινώσεις

Βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο την πρόσκληση

Πατήστε εδώ

Βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο την αίτηση

Thursday, 09 Ιανουαρίου 2020 - Γενικές Ανακοινώσεις

Η εταιρία Poseidon Boats ενδιαφέρεται να προσλάβει απόφοιτο ή τελειόφοιτο φοιτητή της σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών με αντικείμενο τη 3D σχεδίαση. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν τα βιογραφικά τους στο info@boats.gr. Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις μπορείτε να καλέσετε στο 2262058573.

Προκήρυξη δύο (2) διαγωνισμών ανάδειξης τεσσάρων (4) υποτρόφων για σπουδές Δεύτερου Κύκλου (μεταπτυχιακές) και σπουδές Τρίτου Κύκλου (διδακτορικές) σε Πανεπιστήμια του εξωτερικού ακαδημαϊκού έτους 2020-2021 από τα έσοδα του κληροδοτήματος ΚΩΝ/ΝΟΥ ΒΕΛΛΙΟΥ, που υπάγεται στην άμεση διαχείριση του Υπουργείου Οικονομικών. Βρείτε εδώ την απόφαση

Thursday, 09 Ιανουαρίου 2020 - Γενικές Ανακοινώσεις

Η εταιρεία SEA WORLD MANAGEMENT AND TRADING INC. ενδιαφέρεται να προσλάβει σε θέση πλήρους απασχόλησης έναν απόφοιτο ( ή τελειόφοιτο φοιτητή) της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ με κύριο αντικείμενο εργασίας το PMS.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους στο hr@seaworldmt.gr ή/και να ζητήσουν περεταίρω διευκρινήσεις ή πληροφορίες από την κα Χριστίνα Χριστοδούλου (Διεύθυνση Ανθρώπινου Δυναμικού) στο τηλέφωνο 210 9413777 / Ext: 511.

Wednesday, 08 Ιανουαρίου 2020 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Ενημερώνουμε πως η περίοδος των δηλώσεων των μαθημάτων για την επί πτυχίω εξεταστική των εαρινών μαθημάτων, ξεκινάει την Πέμπτη 9 Ιανουαρίου 2020 και θα διαρκέσει μέχρι και την Κυριακή 12 Ιανουαρίου 2020 (24:00).

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν την δήλωση των μαθημάτων ΜΟΝΟ στο ακόλουθο link : Πατήστε εδώ

Η επί πτυχίω εξεταστική αφορά φοιτητές που έχουν κωδικό 08114......ή παλαιότερο. Όσοι φοιτητές δεν κάνουν δήλωση μαθημάτων, δεν θα συμπεριληφθούν στους καταλόγους και δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος στην εξεταστική. Σε περίπτωση συμμετοχή τους σε εξέταση, δεν θα υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης της βαθμολογίας τους.

Ζωγράφου, 08.01.2020

Από τη Γραμματεία

Της Σχολής Ν. Μ. Μ.
Wednesday, 08 Ιανουαρίου 2020 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Το μάθημα "Θεωρία Πιθανοτήτων & Στατιστική. Εφαρμογές στο Θαλάσσιο Περιβάλλον" δεν θα πραγματοποιηθεί σήμερα Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2020.

Από τη Γραμματεία

ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΤΟΥ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ Ι «ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΕΥΣΤΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΠΛΟΙΟΥ» ΑΝΑΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ 20/12/2019 ΛΟΓΩ ΒΛΑΒΗΣ ΤΟΥ ΚΥΜΑΤΙΣΤΗΡΑ ΣΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑΣ. ΘΑ ΔΙΕΞΑΧΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΜΑΘΗΜΑ ΑΠΟ 15:00 ΕΩΣ 18:00

Από τη Γραμματεία του μεταπτυχιακού προγράμματος