Ανακοινώσεις

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ενημερώνουμε πως η εξέταση του μαθήματος «ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΛΟΙΟΥ ΣΕ ΚΥΜΑΤΙΣΜΟΥΣ & ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ» επιλογή του 8ου εξαμήνου, θα γίνει την Παρασκευή 15 Ιουνίου 2018, ώρα 12:00 μ. στην αίθουσα του 2ου ορόφου του κτιρίου Α.Ν.Υ.Μ., αντί για την Τρίτη 12 Ιουνίου 2018.

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος για Επικουρικό Διδακτικό Έργο στα μαθήματα της Σχολής ΝΜΜ σύμφωνα με το Ωρολογιακό Πρόγραμμα για το Εαρινό Εξάμηνο του Ακαδημαϊκού Έτους 2017-2018.

Βρείτε εδώ την ανακοίνωση

Βρείτε εδώ την αίτηση

ΔΙΑΤΜΗΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ «ΝΑΥΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΑΛΑΣΣΙΑ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΗΜΗ»

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΔΕΥΤΕΡΟΥ (2ου) ΕΞΑΜΗΝΟΥ ΑΚΑΔ. ΕΤΟΥΣ 2017 ? 2018 ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΙΟΥΝΙΟΥ 2018 (ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ)

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα

Wednesday, 23 Μαίου 2018 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ενημερώνουμε πως η εξέταση του μαθήματος «ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ» του 2ου εξαμήνου, θα γίνει την Δευτέρα 2 Ιουλίου 2018, ώρα 15:00 μ.μ. στα Αμφιθέατρα Α, Δ, καθώς και στις αίθουσες 201, 202, 204, του κτιρίου Ζ.

Friday, 18 Μαίου 2018 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Ενημερώνουμε πως η εξέταση του μαθήματος «ΦΥΣΙΚΗ ΙΙ» , του δευτέρου εξαμήνου άλλαξε. Η νέα ημερομηνία εξέτασης του μαθήματος είναι η Τετάρτη 13 Ιουνίου 2018, ώρα 8:30 π.μ. στο Αμφιθέατρο Δ. καθώς και στις αίθουσες 105, 106, 201, 202, 209.

Tuesday, 08 Μαίου 2018 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Αγαπητοί φοιτητές, αγαπητές φοιτήτριες, σας ενημερώνουμε ότι τα μαθήματα της Αγγλικής Γλώσσας και Ορολογίας (2ου και 4ου εξαμήνου) αρχίζουν κανονικά από Τετάρτη 09/05/18 τις ώρες και τις μέρες που έχουν ήδη οριστεί στα Προγράμματα Σπουδών των Σχολών σας.

Monday, 07 Μαίου 2018 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Εξεταστική Περίοδος Ιουνίου 2018

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα της εξεταστικής

Ενημερώνουμε τους φοιτητές της Σχολής μας ότι την Πέμπτη 10η Μαΐου 2018, και ώρα 11:30 θα πραγματοποιηθεί ενημερωτική εκδήλωση στην αίθουσα 106 με θέμα: «Δυνατότητες Επαγγελματικής Απασχόλησης στον Ελλαδικό Χώρο» Ομιλητές θα είναι οι:

?Αντώνης Ματθαίου, Ναυπηγός και Μηχανολόγος Μηχανικός ΕΜΠ, πραγματογνώμονας,

?Διαμάντης Γεώργιος, μέλος ΕΛΙΔΝΑ (Επιτροπή Διερεύνησης Ναυτικών Ατυχημάτων), και,

?Πεκτελίδης Δημήτριος (Hellenic Seaways)

Καλούνται οι σπουδαστές των τελευταίων ετών να παρακαλουθήσουν την ενδιαφέρουσα αυτή ενημέρωση.

Monday, 07 Μαίου 2018 - Γενικές Ανακοινώσεις

Λεξικά Ναυτικών Όρων

ο Επικ. Καθ. Γ. Παπαδάκης ψηφιοποίησε τα λεξικά που υπήρχαν στα τέσσερα βιβλία "Τεχνική του Πλοίου" του καθηγητή Βασίλειου Φραγκούλη. Το υλικό αντλήθηκε από την προσωπική βιβλιοθήκη του ομότιμου Καθηγητή Κ. Λουκάκη. Τα λεξικά είναι τεσσάρων ειδών: Επίσημων - Κοινών όρων Κοινών - Επίσημων όρων Ελληνό -Αγγλικά Αγγλο ? Ελληνικά

Βρείτε εδώ τα λεξικά

Ενημερώνουμε πως η περίοδος των δηλώσεων των μαθημάτων για την επί πτυχίω εξεταστική των χειμερινών μαθημάτων, παρατείνεται μέχρι και την Τετάρτη 9 Μαΐου 2018.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν την δήλωση των μαθημάτων ΜΟΝΟ στο ακόλουθο link :

Η επί πτυχίω εξεταστική αφορά φοιτητές που έχουν κωδικό 08112?? ή παλαιότερο. Όσοι φοιτητές δεν κάνουν δήλωση μαθημάτων, δεν θα συμπεριληφθούν στους καταλόγους και δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος στην εξεταστική. Σε περίπτωση συμμετοχή τους σε εξέταση, δεν θα υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης της βαθμολογίας τους.