Monday, 01 Ιουνίου 2020 - Γενικές Ανακοινώσεις

Προκήρυξη 2 νέων Υποτροφιών ΕΛΚΕ ΕΜΠ για εκπόνηση διδακτορικής διατριβής

Thursday, 28 Μαίου 2020 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Αγαπητοί φοιτητές/φοιτήτριες,

Στην ιστοσελίδα της Σχολής έχει αναρτηθεί το πρόγραμμα εξετάσεων Ιουνίου 2020.

Πατήστε επίσης εδώ

και να μας γνωρίσετε την συμμετοχή σας στις εξετάσεις το αργότερο μέχρι και την Τετάρτη 3 Ιουνίου 2020.

Οι απαντήσεις σας είναι δεσμευτικές για την ομαλή οργάνωση και διεξαγωγή των εξετάσεων των μαθημάτων με φυσική παρουσία και διαδικτυακά. Συμπληρωματικές πληροφορίες για τον τρόπο των εξετάσεων θα αναρτηθούν στην ιστοσελίδα της Σχολής, ύστερα από την απόφαση της Συγκλήτου.

Ζωγράφου, 28 Μαΐου 2020

Από τη Γραμματεία.

Tuesday, 26 Μαίου 2020 - Γενικές Ανακοινώσεις

Προκηρύξεις δύο (2) θέσεων ΔΕΠ

Βρείτε εδώ την ανακοίνωση

Ενημερώνουμε πως η περίοδος των δηλώσεων των μαθημάτων για την επί πτυχίω εξεταστική των χειμερινών μαθημάτων, ξεκινάει την Δευτέρα 25 Μαΐου 2020 και θα διαρκέσει μέχρι και την Κυριακή 31 Μαΐου 2019.

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν την δήλωση των μαθημάτων ΜΟΝΟ στο ακόλουθο link : http://www.central.ntua.gr/registrations/

Όσοι φοιτητές δεν κάνουν δήλωση μαθημάτων, δεν θα συμπεριληφθούν στους καταλόγους και δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος στην εξεταστική. Σε περίπτωση συμμετοχή τους σε εξέταση, δεν θα υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης της βαθμολογίας τους.

Από τη Γραμματεία της Σχολής

Thursday, 21 Μαίου 2020 - Ανακοινώσεις Προπτυχιακών
Monday, 18 Μαίου 2020 - Γενικές Ανακοινώσεις

Στο πλαίσιο της Πράξης με τίτλο «Υποστήριξη Παρεμβάσεων Κοινωνικής Μέριμνας Φοιτητών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου», προκηρύσσονται υποτροφίες για την υποστήριξη προπτυχιακών φοιτητών/φοιτητριών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου οι οποίοι ανήκουν σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και των οποίων η συμμετοχή στη φοιτητική ζωή δυσχεραίνεται, είτε εξαιτίας κοινωνικών και οικονομικών προβλημάτων είτε εξαιτίας σωματικών ή ψυχικών προβλημάτων.

Ο αριθμός των υποτροφιών που θα χορηγηθούν για το ακαδημαικό έτος 2018-2019 είναι 20, και το ποσό έκαστης είναι 3.000,00?, το οποίο θα δοθεί άπαξ.

Δικαίωμα υποβολής αίτησης για χορήγηση υποτροφίας έχουν οι προπτυχιακοί φοιτητές και φοιτήτριες του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου οι οποίοι: έχουν επιτυχώς εξεταστεί σε 6 μαθήματα των 3 εξεταστικών περιόδων του ακαδημαϊκού έτους 2018-2019

δεν λαμβάνουν κατά το ακαδημαικό έτος 2018-2019 υποτροφία του ΕΜΠ, του ΙΚΥ ή ιδιωτικού φορέα για οποιαδήποτε αιτία

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 9/6/2020

Βρείτε εδώ την ανακοίνωση

Thenamaris invites high caliber professionals with the requested qualifications, to apply for the position of PMS ENGINEER in our Technical Department.

Βρείτε εδώ την ανακοίνωση

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2020-2021

Βρείτε εδώ την πρόσκληση

Βρείτε εδώ την αίτηση