Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Ανακοίνωση για Πρωτοετείς Φοιτητές

Καλούνται όλοι οι πρωτοετείς φοιτητές της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών, Ακαδ. Έτους 2019 ? 2020, να προσέλθουν στη Γραμματεία από τις 10:30 π.μ. και τις παρακάτω ημερομηνίες, προκειμένου να παραλάβουν τα όργανα του «Μηχανολογικού Σχεδίου» και να δηλώσουν το μάθημα της επιλογής τους.

Δευτέρα 11.11.2019 Α - Λ

Τρίτη 12.11.2019 Μ - Ω

Από τη Γραμματεία

Ενημερώνουμε τους φοιτητές ότι την Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 12:45 μ. μ. ? 14:30μ.μ. στο Αμφιθέατρο Δ του κτιρίου Δ, θα γίνει αναπλήρωση του μαθήματος «Εισαγωγή στη Μηχανουργική Τεχνολογία & Εργαστήριο» του 1ου εξαμήνου .

Από τη Γραμματεία

Την Τρίτη 15 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 15:00 μ.μ. στην αίθουσα 001 του κτιρίου Ζ, θα γίνει αναπλήρωση του μαθήματος Εισαγωγή στη Φιλοσοφία, επιλογή του πρώτου εξαμήνου.

Ζωγράφου, 10 Οκτωβρίου 2019

Από τη Γραμματεία

Ανακοινώνεται στους φοιτητές, ότι το μάθημα «Φυσική Ι» του 1ου εξαμήνου τις Παρασκευές αλλάζει ώρα. Η καινούρια ώρα θα είναι 14:45-16:30 στο αμφιθέατρο Δ.

Από τη Γραμματεία

Ενημερώνουμε τους φοιτητές πως την Παρασκευή 11 Οκτωβρίου 2019 αναβάλλεται η διδασκαλία του μαθήματος «Εισαγωγή στη Μηχανουργική Τεχνολογία & Εργαστήριο» του 1ου εξαμήνου.

Από τη Γραμματεία

Ενημερώνουμε τους φοιτητές πως την Παρασκευή 4 Οκτωβρίου 2019 αναβάλλεται η διδασκαλία του μαθήματος «Τεχνολογία Κραδασμών & Θορύβων» του 9ου εξαμήνου. Θα υπάρξει ανακοίνωση αναπλήρωσής του.

Οι εγγραφές και τα μαθήματα, για το Χειμερινό Εξάμηνο, του Ακαδημαϊκού Έτους 2019 ? 2020, αρχίζουν τη Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου 2019.

Η εγγραφή γίνεται για όλους του φοιτητές (εκτός του 1ου εξαμήνου) ηλεκτρονικά στην παρακάτω διεύθυνση www.naval.ntua.gr/eggrafologio και με τη χρήση του προσωπικού κωδικού του κάθε φοιτητή.

Την ίδια χρονική περίοδο γίνονται δεκτές και οι αιτήσεις Διπλωματικών Εργασιών. Το έντυπο για τη δήλωση των Δ.Ε. μπορείτε να το βρείτε στη Γραμματεία.

Οι εγγραφές, οι διορθώσεις και οι δηλώσεις Δ.Ε. διαρκούν τρεις εβδομάδες :

Δευτέρα 30 Σεπτεμβρίου ? Παρασκευή 18 Οκτωβρίου 2019.

ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ Κ Α Μ Ι Α ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ? ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ? ΔΗΛΩΣΗ Δ.Ε., ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΚΤΗ.

Σας ενημερώνουμε πως έγινε αλλαγή στην ημέρα διδασκαλίας του μαθήματος «Φυσική Ι», υποχρεωτικό του 1ου εξαμήνου.

Το μάθημα θα διδάσκεται ως κάτωθι :

Δευτέρα 15:15-17:00 Αμφιθέατρο Δ.

Παρασκευή 15:15-17:00 Αμφιθέατρο Δ.

Ανακοινώνεται στους φοιτητές, οι οποίοι ενδιαφέρονται να εξεταστούν στο μάθημα «Επιλογή Υλικών για Ναυπηγικές & Μηχανολογικές Χρήσεις», επιλογή του 9ου εξαμήνου, να επικοινωνήσουν με τη Διδάσκουσα κα Π.Βασιλείου : pvas@chemeng.ntua.gr