Ανακοινώσεις Προπτυχιακών

Ενημερώνουμε τους φοιτητές ότι το μάθημα «Συμπεριφορά Πλοίου σε Κυματισμούς και Εφαρμογές» του 8 ου εξαμήνου, πραγματοποιείται κάθε Παρασκευή στις 10.45-12.30 στην μικρή αίθουσα του 2 ου ορόφου του κτιρίου ΑΝΥΜ. Όσοι φοιτητές έχουν δηλώσει το μάθημα και επιθυμούν να το παρακολουθήσουν παρακαλούνται να έρθουν σε επικοινωνία με τον διδάσκοντα κ. Γ. Γρηγορόπουλο. ΑΠΟ ΤΗ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ

Wednesday, 20 Φεβρουαρίου 2019

Ενημερώνουμε τους φοιτητές πως από την Τετάρτη 27 Φεβρουαρίου η διδασκαλία του μαθήματος «Τεχνολογική Οικονομική» του δευτέρου εξαμήνου, θα διδάσκεται κάθε Τετάρτη 17:15 ? 19:00 στο Αμφ. Δ., αντί για την Πέμπτη. Η αλλαγή αυτή έγινε ύστερα από αίτημα των φοιτητών, εξαιτίας του μεγάλου κενού που υπήρχε ανάμεσα στα μαθήματα.

Ενημερώνουμε τους φοιτητές πως η διδασκαλία του μαθήματος «Οικονομική Θαλασσίων Μεταφορών ΙΙ», θα γίνεται κάθε Τρίτη 12:45 ? 14:30 Αίθουσα 202 και Πέμπτη 12:45 ? 14:30 Αίθουσα 202.

Wednesday, 13 Φεβρουαρίου 2019

Ενημερώνουμε πως η εξέταση του μαθήματος «Ηλεκτροτεχνικές Εφαρμογές» για τους επί πτυχίω φοιτητές, θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου 2019, ώρα 9:00 π.μ. στην αίθουσα 220. Συμμετοχή στην εξέταση μπορούν να λάβουν μόνο φοιτητές που έχουν δηλώσει το μάθημα.

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Οι εγγραφές, για το Εαρινό Εξάμηνο του Ακαδημαϊκού Έτους 2018 ? 2019, αρχίζουν τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019. Η εγγραφή γίνεται για όλους του φοιτητές ηλεκτρονικά, μέσω της Δ/νσης της Σχολής www.naval.ntua.gr/eggrafologio και με χρήση του προσωπικού κωδικού του κάθε φοιτητή. Την ίδια χρονική περίοδο γίνονται δεκτές και οι αιτήσεις Διπλωματικών Εργασιών. Το έντυπο για τη δήλωση των Δ.Ε. μπορείτε να το βρείτε στη Γραμματεία. Οι εγγραφές, οι διορθώσεις και οι δηλώσεις Δ.Ε. θα πραγματοποιηθούν το διάστημα : Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου ? Παρασκευή 8 Μαρτίου 2019. ΜΕΤΑ ΤΗ ΛΗΞΗ ΤΩΝ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΩΝ Κ Α Μ Ι Α ΑΙΤΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ? ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ? ΔΗΛΩΣΗ Δ.Ε., ΔΕ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΔΕΚΤΗ.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα εαρινού Εξαμήνου 2018-2019

Monday, 11 Φεβρουαρίου 2019

Ενημερώνουμε πως η εξέταση του μαθήματος «Μαθηματική Ανάλυση ΙΙ» για τους επί πτυχίω φοιτητές, θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019, ώρα 10:00 π.μ. στο γραφείου του κ. Αρβανιτάκη. Συμμετοχή στην εξέταση μπορούν να λάβουν μόνο φοιτητές που έχουν δηλώσει το μάθημα.

Ωρολόγιο Πρόγραμμα εαρινού Εξαμήνου 2018-2019

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙ ΠΤΥΧΙΩ ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗΣ 2018 (εαρινά εξάμηνα)

Βρείτε εδώ το πρόγραμμα

Σχολή Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ Published by Charalampos Stergiopoulos Roubas · 2 mins · ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Ενημερώνουμε πως η περίοδος των δηλώσεων των μαθημάτων για την επί πτυχίω εξεταστική των εαρινών μαθημάτων, ξεκινάει την Δευτέρα 14 Ιανουαρίου 2019 και θα διαρκέσει μέχρι και την Πέμπτη 17 Ιανουαρίου 2019. Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν την δήλωση των μαθημάτων ΜΟΝΟ στο ακόλουθο link : http://www.central.ntua.gr/sxoles/registrations/eggrafes Η επί πτυχίω εξεταστική αφορά φοιτητές που έχουν κωδικό 08113...... ή παλαιότερο. Όσοι φοιτητές δεν κάνουν δήλωση μαθημάτων, δεν θα συμπεριληφθούν στους καταλόγους και δεν θα μπορούν να λάβουν μέρος στην εξεταστική. Σε περίπτωση συμμετοχή τους σε εξέταση, δεν θα υπάρχει δυνατότητα καταχώρησης της βαθμολογίας τους.