Προς την Γραμματεία της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου. Αθήνα, 19/7/ 2017 Καλησπέρα σας, Ονομάζομαι Παπαδοπούλου Τάνια και είμαι φοιτήτρια του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και επικοινωνώ μαζί σας ως υπεύθυνη επικοινωνίας του φοιτητικού οργανισμού AIESEC του Πανεπιστημίου μας. Η ΑIESEC στο ΕΚΠΑ έχει ανοίξει τις θέσεις της για τις ευκαιρίες ΠΡΑΚΤΙΚΉΣ ΆΣΚΗΣΗΣ και ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΎ, αλλά και θέσεις για τα καινούργια μέλη. Μία εμπειρία τέτοια δίνει τη δυνατότητα στους φοιτητές να αναπτυχθούν και να μάθουν στην πράξη(soft skills) και να αλληλεπιδράσουν μέσα σ? ένα πολυπολιτισμικό περιβάλλον γεμάτο προκλήσεις και ερεθίσματα. Σας αποστέλλω αυτό το e-mail προκειμένου να αναρτήσετε το παρακάτω συνημμένο δελτίο τύπου στην ιστοσελίδα του τμήματος, ώστε οι φοιτητές σας να ενημερωθούν για τις δράσεις του οργανισμού και για τη δυνατότητα που έχουν τόσο να συμμετάσχουν σε κάποιο από τα προγράμματα , όσο και να γίνουν μέλη του οργανισμού μας.

Μάθετε για την AIESEC