Friday, 28 Ιουλίου 2017

ΤΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΛΕΙΣΤΟ ΜΈΧΡΙ 25 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2017. ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΕΙΝΑΙ 10.00 ? 16.30

Προς την Γραμματεία της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου. Αθήνα, 19/7/ 2017 Καλησπέρα σας, Ονομάζομαι Παπαδοπούλου Τάνια και είμαι φοιτήτρια του Τμήματος Γερμανικής Γλώσσας και Φιλολογίας στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών και επικοινωνώ μαζί σας ως υπεύθυνη επικοινωνίας του φοιτητικού οργανισμού AIESEC του Πανεπιστημίου μας. Η ΑIESEC στο ΕΚΠΑ έχει ανοίξει τις θέσεις της για τις ευκαιρίες ΠΡΑΚΤΙΚΉΣ ΆΣΚΗΣΗΣ και ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟΎ, αλλά και θέσεις για τα καινούργια μέλη. Μία εμπειρία τέτοια δίνει τη δυνατότητα στους φοιτητές να αναπτυχθούν και να μάθουν στην πράξη(soft skills) και να αλληλεπιδράσουν μέσα σ? ένα πολυπολιτισμικό περιβάλλον γεμάτο προκλήσεις και ερεθίσματα. Σας αποστέλλω αυτό το e-mail προκειμένου να αναρτήσετε το παρακάτω συνημμένο δελτίο τύπου στην ιστοσελίδα του τμήματος, ώστε οι φοιτητές σας να ενημερωθούν για τις δράσεις του οργανισμού και για τη δυνατότητα που έχουν τόσο να συμμετάσχουν σε κάποιο από τα προγράμματα , όσο και να γίνουν μέλη του οργανισμού μας.

Μάθετε για την AIESEC

Επέκταση προθεσμίας υποβολής αιτήσεων για τις Υποτροφίες του ABS 2017 Η προθεσμία υποβολής αιτήσεων για τις Υποτροφίες του ABS 2017 παρατείνεται για τους φοιτητές της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ μέχρι τις 21 Ιουλίου 2017. Οι υποτροφίες ανέρχονται στο ποσόν των 2500$ και αφορούν φοιτητές οι οποίοι δεν θα έχουν αποφοιτήσει πριν το Σεπτέμβρη του 2019. Η Σχολή παροτρύνει τους φοιτητές να υποβάλουν υποψηφιότητα, προκειμένου να μην χαθούν θέσεις υποτρόφων. Για την υποβολή υποψηφιότητας οι φοιτητές μπορούν να στέλνουν τις αιτήσεις τους υπ? όψιν της κας Damarys Hawkins στο e-mail dhawkins@eagle.org ή της κας Anna Fatusin στο e-mail AFatusin@eagle.org ή/και στο e-mail talentmanagementeuro@eagle.org.

έντυπο υποβολής αιτήσεων συμμετοχής

Friday, 30 Ιουνίου 2017

ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΟΥ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΙΟΥΛΙΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 10.00 ? 15.30

Thursday, 23 Μαρτίου 2017