Ανακοινώσεις Κοσμητείας
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ Ακαδ. Έτους 2021-2022
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ Ι Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου 2021 Ώρα 15:00 μ.μ. Κτίριο Δ. Αίθουσα 209 (2ος όροφος)
ΜΗΧΑΝΙΚΗ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΙΜΟΥ ΣΤΕΡΕΟΥ Ι Τετάρτη 8 Δεκεμβρίου 2021 Ώρα 15:00 μ.μ. Κτίριο Δ. Αίθουσα 209 (2ος όροφος)
ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΙΙ Παρασκευή 10 Δεκεμβρίου 2021 Ώρα 15:00 μ.μ. Κτίριο Δ. Αίθουσα 209 (2ος όροφος)
Οδηγίες για τις κατατακτήριες εξετάσεις :
1. Η είσοδος στις εξετάσεις επιτρέπεται μόνο με την απλή επίδειξη πιστοποιητικού εμβολιασμού (14 ημέρες μετά την τελευταία δόση) ή βεβαίωση νόσησης (εντός 6μήνου) ή PCR Test ή Rapid test (εντός 48ωρου). Η δαπάνη για τον διαγνωστικό έλεγχο βαραίνει τον εξεταζόμενο.
2. Υποχρεωτική η χρήση μάσκας σε όλους τους χώρους του Ιδρύματος.
3. Δεν επιτρέπεται η χρήση μολυβιού, ενώ επιτρεπτά χρώματα στυλό είναι το μπλε ή το μαύρο.
4. Τα θέματα επιστρέφονται με την αποχώρηση.
5. Οι υποψήφιοι προσέρχονται μισή ώρα πριν την έναρξη της εξέτασης, προκειμένου να διενεργηθεί ο έλεγχος ταυτοπροσωπίας και των παραστατικών διαγνωστικού ελέγχου.
Σας ενημερώνουμε πως το ωράριο της γραμματείας της Σχολής θα είναι Δευτέρα - Παρασκευή 10.00-12.00.

Προκήρυξη θέσης Αναπληρωτή Καθηγητή με γνωστικό αντικείμενο "Ενεργειακά Συστήματα Πλοίου: Ανάλυση και Βελτιστοποίηση"

Ο Πρύτανης του Ε.Μ. Πολυτεχνείου ύστερα από εισήγηση της Γ.Σ. της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (συνεδρίαση 15.12.2020), και σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις αποφάσισε την προκήρυξη για την πλήρωση μίας (1) κενής θέσης Επίκουρου Καθηγητή στη Σχολή Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ, Τομέας "Θαλασσίων Κατασκευών" με γνωστικό αντικείμενο: "Μελέτη και Σχεδίαση Πλωτών Κατασκευών Εκμετάλλευσης Ενεργειακών Πόρων στο Θαλάσσιο Περιβάλλον".

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση υποψηφιότητάς μέσω του ηλεκτρονικού συστήματος ΑΠΕΛΛΑ (https://apella.minedu.gov) μέχρι την 04/06/2021, 23:59.

Ο Πρύτανης του Ε.Μ. Πολυτεχνείου ύστερα από εισήγηση της Γ.Σ. της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών (συνεδρίαση 15.12.2020), και σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις αποφάσισε την προκήρυξη για την πλήρωση μίας (1) κενής θέσης Αναπληρωτή Καθηγητή στη Σχολή Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών του ΕΜΠ, Τομέας "Ναυτικής Μηχανολογίας" με γνωστικό αντικείμενο: "Ενεργειακά Συστήματα Πλοίου: Ανάλυση και Βελτιστοποίηση".

Τα μέλη ΔΕΠ της Σχολής Ναυπηγών Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ δηλώνουν ομόφωνα ότι στηρίζουν τις ενέργειες της Διοίκησης του Ιδρύματος οι οποίες στοχεύουν στην εμπέδωση της εύρυθμης λειτουργίας του ως καταξιωμένου πανεπιστημιακού ιδρύματος, στη διαφύλαξη των ακαδημαϊκών διαδικασιών και στην προστασία των εγκαταστάσεών του.

Τα μέλη ΔΕΠ της Σχολής καταδικάζουν ενέργειες οι οποίες στοχεύουν στην απαξίωση των θεσμών του και στη μείωση της προσωπικότητας μελών του και στηρίζουν πρωτοβουλίες που θα εναρμονίσουν το επίπεδο λειτουργίας του Ιδρύματος με το υψηλό κύρος που διαθέτει στην ελληνική κοινωνία και διεθνώς.

Το παρόν κοινοποιείται στην Πρυτανεία και αναρτάται στον ιστότοπο της Σχολής

Γρηγορόπουλος Γρηγόριος

Γεωργίου Ιωάννης